XIV. Honvédelmi Haditorna

2015. szeptember 29.

Iskolánk csapata 2015. szeptember 29-én részt vett Magyar Tartalékosok Szövetsége Békés Megyei Szervezete által rendezett tizennegyedik Honvédelmi Haditornán a békéscsabai repülőtéren.

A versenyen 45 közép- és általános iskolás csapat mérte össze tudását edzettségből, fegyverszerelésből, lövészetből, térképészeti és egészségügyi ismeretekből.

Tesztet töltöttek ki előre megadott témákból.

A nap során bepillantást nyerhettek a diákok a mentősök, tűzoltók, rendőrök, katonák, és a büntetés végrehajtási dolgozók munkájába.

A feladatok megoldása közben a gyerekek levizsgáztak csapatszellemből és összetartásból is.
A katonás pontosság, fegyelem, az egymásra utaltság, valamint a közösen elfogyasztott ebéd még jobban összekovácsolta a csapatokat.

Összesített pontszáma alapján a Dr. Hepp Ferenc Iskola 7. osztályos csapata a 2. helyen zárta a versenyt az általános iskolások között.

Csapattagok:

• Horváth Zénó