X. POLGÁR LAJOS EMLÉKVERSENY

Iskolánk Jótékonysági báljának délelőttjén, 2016. november 26-án 27 tanulóval részt vettünk a X. Polgár Lajos emlékversenyen, amit a Szegedi Kis István Református Gimnázium és Általános Iskola rendezett.

A gyülekező, regisztráció és egy kis megvendégelés után a Református templomban volt az ünnepélyes megnyitó, ahol köszöntőt mondott Katona Gyula esperes, Izsó Gábor polgármester, Kovács Dániel igazgató és Palatinusz Pál igazgatóhelyettes.

A matematika szekcióban a versenyfeladatok megoldása 10.00 órakor kezdődött. 30 feladatot kellett 80 perc alatt megoldani, négy válaszlehetőség közül az egy helyes megoldás kiválasztásával.

Az angol szekcióban 8.-os diákjaink közül 9 tanuló vett részt, 3 fős csapatokban. A csapatok egy Magyarországhoz kapcsolódó előzetes feladatlap megoldása után a helyszínen egy újabb tesztet töltöttek ki, majd jelmezek és IKT eszközök segítségével egy-egy magyar várost mutattak be angolul. A csapatok rengeteg felkészülés után szép eredményeket értek el.

Rajz szekcióban „A sport, a mozgás” volt az előzetesen kiírt téma. Mind az 5-6., mind a 7-8. évfolyamon sok pályamű érkezett be. A zsűri a gimnázium vezetéséből, a testnevelés és a művészeti munkaközösség tagjaiból tevődött össze. A kisebbek közül Berczi Anita 5.b osztályos tanuló első helyezést ért el, osztálytársa Grósz Márton második lett. Az idősebbek közül első lett Bondár Emese 8.c osztályos diák, második helyen végzett Aleksza Lili szintén 8.c osztályos tanulónk, Sárközi Renáta 8.a különdíjat kapott.

A feladatmegoldás után megebédeltünk a Borozóban, majd az eredményhirdetésig a városközpontban sétáltunk, megcsodáltuk a város karácsonyfáját, betlehemét és adventi koszorúját.

A matematika versenyen a következő eredmények születtek:

Az évfolyamok legeredményesebb versenyzői:

5. évf.: Kiss Hanna 5.c 9. hely

• Paulcsikné Budás Gabriella
  • Sántháné Tokaji Mária
  • Szöllősiné Samu Erzsébet

Az angol versenyen elért eredmények:

4. helyezés Bereczki Jonatán 8.b
Futaki Zoltán 8.b