Fenntarthatósági témahét a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolában

2017. április 24-28.

Az iskola csatlakozott az országos fenntarthatósági témahét programjaihoz. A tanulók a hétfői napon a Föld napjára emlékeztek gyertyagyújtással, közös énekléssel, kavicsfestéssel. A kavicsokra a Föld növényeit és állatait festették, majd elhelyezték őket az iskola belsőudvarán. A hét további napjaiban a tanulók fenntarthatósággal kapcsolatos tanórákon, programokon vettek részt. Leíró fogalmazást készítettek az állatokról, beszélgettek a felelős állattartásról, az egészséges táplálkozásról, a környezetvédelem fontosságáról. Csütörtök délután reklámújságokból dísztárgyakat készítettek. Az alsó tagozatos diákok gondozták az iskolakertet, balkonládákba virágokat ültettek, ezzel szépítve, otthonossá téve az iskola környezetét.