Nemzeti Gyásznap

Az olaszországi buszbalesetben elhunyt áldozatok emlékére

Fiatal életek, gyermekeink elvesztése valamennyi család, közösség, nemzet számára súlyos csapás. Az elmúlt napokban mindannyian megrendülten követtük azokat a híreket, amelyek magyar tanulók olaszországi buszbalesetéről szóltak.

A gyász nehéz pillanataiban együttérzünk a tragédiával sújtott szülőkkel, családokkal, diákokkal. A Kormány 2017. január 23-át nemzeti gyásznappá nyilvánította.

Ma reggel 8 órakor félárbócra engedték Budapesten a nemzeti lobogót a buszbaleset áldozatainak emlékére.
A Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola méltóképpen emlékezett a balesetben elhunytakra. Iskolánk főbejáratán a fekete zászló látható a nemzeti lobogó mellett. A mai napon elnémult iskolánk stúdiója.

Deákné Domonkos Julianna, intézményünk vezetője, tolmácsolta szívből jövő együttérzését, tiszteletteljes részvétét, a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola közössége nevében.

A tanulók nevében Puskás Tímea 8.a osztályos tanuló emlékezett.

Az intézmény dolgozói és tanulói néma főhajtással adóztak az áldozatok emlékének. A megemlékezés a Himnusz közös éneklésével zárult.

Vide