Ünnepi testületi ülés

Békés Városért kitüntetéssel ismerték el Takács János földrajz - testnevelés szakos tanár, sportvezető munkáját, aki Békés város sportéletében végzett kiemelkedő tevékenységéért vehette át az elismerést.

A Békés Város Díszpolgára címet pedig mindenki Mona nénije, Sebestyénné Farkas Ilona érdemelte ki, aki zenepedagógus, karvezető, Kodály egykori tanítványa, és egyéb díjak mellett a KÓTA Életműdíjával is büszkélkedhet.

Békés város kultúrájáért és a Békés-tarhosi Énekiskola szellemi örökségéért végzett kiemelkedő tevékenységéért részesült a kitüntetésben.

Az ünnepségen jelen volt Mona néni lánya, a sokak által ismert Kossuth-díjas népdalénekes, Sebestyén Márta is.

Büszkék vagyunk rájuk, hiszen egykor mindketten a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusai voltak.

Gratulálunk kitüntetéseikhez!