Kosaras dzsembori Békéscsabán, kétszáz gyerekkel

A Magyar Kosárlabda-szövetség „Dobd a kosárba!” programja 2012-ben indult.

A program az MKOSZ utánpótlássport fejlesztésének egyik fontos alappillére. A kedd délutáni dzsembori a program Békés megyei zárórendezvénye volt, melyben a kicsik sorversenyeken vehettek részt, a nagyok pedig a meccseken bizonyíthattak.

Békés megyéből hat iskola kapcsolódott be a programba. Békésről a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, illetve a Szegedi Kis István Református Gimnázium.

Az esemény díszvendége a Mezőberényből elszármazott, s oda nemrégiben visszaköltöző, 267-szeres magyar válogatott kosárlabdázó, Winter Ilona volt.

A többórás, jó hangulatú kosaras nap nemcsak a gyerekeket, hanem az őket elkísérő szülőket is közelebb csalogatta az egyik legnépszerűbb sportághoz.