Orchidea-Pangea Tehetségkutató Matematikaverseny

Az Orchidea Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium a 2016/2017-os tanévben 9. alkalommal rendezte meg az Orchidea-Pangea Országos Tehetségkutató Matematikaversenyét (nevezési díj nélkül). Iskolánk immár 4. éve nevez be diákokat erre a versenyre, elég nagy létszámmal.

A verseny két fordulóból áll. Az első fordulón a gyermekek itt, a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolában mérhették össze tudásukat. Nagyon szép eredményeket értek el.

Évfolyamonként az első helyezettek a következő tanulók lettek:

4. osztály Gyucha György Felkészítője: Felegyiné Oláh Anikó
5. osztály Kiss Hanna Felkészítők: Kenyeres Gyöngyi
6. osztály Barkász Péter

Felkészítők: Paulcsikné Budás Gabriella

Sántháné Tokaji Mária

Bencze Máté
Mester Nándor
7. osztály Kónya László

Felkészítők: Alekszáné Lipták Éva

Köpe Viktória
8. osztály Aleksza Lili

Felkészítő: Dávidné Gyarmati Zsuzsanna

Szöllősiné Samu Erzsébet

Az 6. osztályból három és 8. osztályból egy tanuló jutott be 100%-os teljesítménnyel az országos fordulóba, amelyen az I. fordulót megíró gyerekek közül a 100 legjobban teljesítő gyermek vehetett részt.

2017. április 2-án utaztunk Budapestre a II. fordulóra, ahol Bencze Máté 42., Barkász Péter 45., Mester Nándor 53., Aleksza Lili 13. helyezést ért el.