Békési Tündérkert

Április 22-én felavatták Magyarország 151. Tündérkertjét, egy olyan zárt gyümölcsöskertet, amely a természeti és kulturális örökségünk részeként még fellelhető hazai őshonos, továbbá a tájjellegű fafajták felkutatását, telepítését, ily módon a megőrzését tűzte ki célul. A közel 4500 m2-es területre a következő pár évben 300 gyümölcsfafajtát fognak elültetni.

Az ünnepség sok embert, mintegy 200 érdeklődőt, közte sok kisgyermekes családot szólított ki a természetbe, köztük a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolából is részt vett néhány pedagógus és diák.

A Tündérkertet átadó rendezvény kapcsán egy rajzpályázatot is kiírtak gyerekeknek. Iskolánkból két díjazott tanulónak örülhettünk: Dihen Milán a 3-4. osztályosok mezőnyében és különdíjas Sztojka Fanni Sára lett.

Gratulálunk!