Katasztrófavédelmi verseny

A Békéscsabai Katasztrófavédelmi Kirendeltség ifjúsági versenyén 11 csapat indult az általános iskolás korcsoportban. A sarkadi Éden tó partján lévő táborban megrendezett versenyen a jól felkészített csapatok között 7. osztályosaink az 5. helyen, míg a 8. osztályosaink a megyei fordulóba való továbbjutást jelentő 2. helyen végeztek.

A feladatok között szerepelt: egészségügyi ismeret, füstsátorban való eszközfelismerés, elméleti ismeret, vízkárelhárítási feladat homokzsákkal, vízsugárösszeszerelés tűzoltáshoz. A versenyre a felkészülés már ősszel megkezdődött. A Békési Tűzoltóság dolgozóinak áldozatos munkájának eredményeképpen a csapattagok egyre jobban megismerkedtek a katasztrófavédelem feladataival, szervezeteivel és magával a katasztrófavédelemmel is.

A tűzoltóság dolgozói közül külön említést érdemel Araczki Zsolt, aki lelkiismeretes és hozzáértő oktatásának köszönhetően az elmúlt évhez hasonlóan kiválóan felkészült mindkét csapatunk.

A 7. osztályos csapat tagjai:
Almási Tamás, Fejér Henrik, Sörös Vivien, Veres Barnabás

A 8. osztályos csapattagok:

Komáromi Bence, Rakovics János, Szabó Barnabás, Trescsik Ádám

Iskolai felkészítők: Samu Hedvig és Varga István

Köszönet Komáromi Tibornak, aki gyermekek versenyre való szállításában állt a csapatok segítségére.

Videó