Séta a mellrák ellen

Október elseje a „Mellrák elleni Világnap.”
2016 őszén a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola alapítványa: a Heppiskola Gyermekeiért Alapítvány megnyerte a Védőbástya Békésen - címmel írt pályázatot. Ez a projekt a Védőháló a családokért pályázat keretében valósul meg.

A projekt kiemelt céljai:

• Az ifjúság felkészítése a családi életre, a konfliktuskezelési és életvezetési kompetenciáik fejlesztése.
  • A nehéz helyzetben élő családok segítése annak érdekében, hogy helyzetüket kezelni tudják, vagy abból ki tudjanak lépni.
  • A gyermekneveléssel kapcsolatos korszerű ismeretekkel rendelkező szülők és leendő szülők számának növelése.
  • A nemzedékek közötti együttműködés erősítése, a családon belül a generációk közti együttműködés javítása.

További céljaink közé tartozik: a helyes életvitel kialakítása, az egészségfejlesztés és az egészségmegőrzés is.
Az egészségmegőrzés, a megelőzés érdekében Dr. Csiby Miklós nőgyógyász főorvos úr tartott előadást iskolánkban, melynek címe: Méhnyakrák és emlőrák elleni tájékoztató lányoknak, szülőknek.

Az előadást követően sétát tettünk a városban.