Iskolai szociális munkás segíti intézményünket

Az egyre komplexebb és mélyebb gyermekeket érintő problémákat tapasztalva a Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ egy 18 hónapos pályázat megvalósításával óvodai, illetve iskolai segítő munkát végez Békés Járás három településén.

Békésen a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola is bevonásra került a mintaprogramba.

Célunk:

1. Az iskolai szociális segítés által a gyermekek és a családok hátrányainak, veszélyeztetettségének csökkentése egyéni, illetve csoportos prevenciós programokkal.
  2. A gyermekkorúak, fiatalok lelki, mentális egészségének megőrzéséhez, fejlesztéséhez való hozzájárulás, a deviáns viselkedésminták kialakulásának megelőzése.

Szeptembertől a szociális szakember heti 3 alkalommal áll a gyerekek, szülők, valamint pedagógusok rendelkezésére.