Szép Magyar Beszéd

Iskolánkat az 5-6.osztályos kategóriában Hegedűs Boglárka 6. b osztályos diák képviselte a megyei Kazinczy versenyen, ahol I. helyen végzett.

Felkészítő tanára: Ráczné Erdei Krisztina.

A szépkiejtési versenyen Sánta Ferenc: A nyelvről-iskolásoknak című írása volt a szabadon választott szövege.

A nyelvről -iskolásoknak (részlet)

"Sok mindent hagy örökül egyik nemzedék a másikra- de mind között legfontosabb a nyelv. Ez a hagyomány hordozza az évezredekben összegyűjtött tudásunkat, közvetíti az időben, s így folytonosságot biztosít az értelmes emberi életnek........
S még van valami a nyelv csodái között, amit semmiképpen sem szabad említetlenül hagynunk. .......Ő általa él valamely nemzet. Magunk, magyarok is. És tudnotok kell:ha a nyelv pongyolasága, botladozása a gondolat hitványulásának jele, akkor romlása a nemzet életét veszélyezteti." (1993)