Filmet forgatott a 8.c osztály irodalom órára

Móricz Zsigmond életével és műveivel a 8. évfolyamon találkoznak a diákok. A mai oktatásban egyre nagyobb teret kap az IKT eszközök használata. Nemcsak informatika órán, hanem például a magyar és történelem órán is izgalmas feladat elé lehet állítani a diákokat. Ráczné Erdei Krisztina ötletére egy csapat 8.c-s tanuló "ráharapott". Elkészítettek egy kisfilmet a Hét krajcár című novella nyomán. A tanári segítség annyi volt, hogy átbeszélték mi is kell egy filmforgatáshoz, illetve a helyszín leszervezése. (Durkó utcai tájház ) Minden mást a gyerekek hoztak össze: forgatókönyv, kosztüm, szerepek kiosztása, operatőri munka, vágás, zenei aláfestés. A végeredmény látható itt. Tanáruk így fogalmazott: " Méltó zárása ez a közös munkának, így a 8. osztály végén. Azt mutatja, hogy mindannyian tehetségesek és értékesek vagytok!"

A STÁB:

• Anya: Juhász Kitti