Sikeres véradás a Hepp Iskolában

A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Korona Utcai Tagóvodájával - a tanévre kiterjedő együttműködésünk keretében - szerveztük azt a véradó napot, melyre a napokban került sor intézményünkben.  Ebben az évben a karitatív tevékenység, az egészséges életmód és mások segítése volt az óvoda – iskola együttműködésének a fókuszában. Az óvodások a plakátokat tervezték, míg az iskola a helyszínt és a véradás megszervezését vállalta fel.

Sikeresnek bizonyult az esemény, mert sok segíteni akaró ember jelentkezett a felkérésünkre, hogy önként segítse bajba jutott embertársait. A nap során a Korona utcai óvodások csoportja is ellátogatott intézményünkbe és megtekintette hogyan zajlik az önkéntes véradás. A gyerekek megismerhették egy rövid beszélgetés során miért is fontos ez, mi a jelentősége, ha segíteni akarunk embertársainkon.
A délelőtt folyamán több kollégánk is jelentkezett véradónak. Köszönjük mindenki önzetlen segítségét, aki idejét és vérét szánta mások megsegítésére!

Galéria (klikk)