XII. Polgár Lajos Emlékverseny

2018. december 1-én iskolánk 63 tanulóval vett részt a XII. Polgár Lajos emlékversenyen, amit a Szegedi Kis István Református Gimnázium és Általános Iskola rendezett.

A matematika szekcióban a versenyfeladatok megoldása 10.00 órakor kezdődött. 30 feladatot kellett 80 perc alatt megoldani, négy válaszlehetőség közül az egy helyes megoldás kiválasztásával.

Az angol nyelvi szekcióban tanulóink három fordulóban mérettették meg magukat. A verseny témája az idei tanévben Los Angeles volt. A gyerekeknek egy előzetes feladatlap megoldásával lehetett jelentkezni a versenyre, ennek témája az Oscar-díj, a hollywoodi sztárok és az olimpia volt. A verseny napján először egy tesztlapot kellett kitölteniük 60 perc alatt, Los Angeleshez kapcsolatos ismereteik alapján. A szóbeli részben egy Los Angelesben játszódó nyomozás jeleneteit mutatták be a tanulók.

A rajz szekciónak idén is bibliai témája volt.

A matematika népszerűségét, megszerettetését szolgáló matematika szekció helyezettjei:

5. évfolyam:

Angol nyelv 7-8. évfolyam

3. helyezett csapat tagjai: Pataki Enikő 8.c, Római Dóra 8.c, Csikós Bence 8.b
Felkészítő nevelő: Tarkovács Gréta

Gratulálunk a szép eredményekhez, és további sok sikert kívánunk!