Diákháló Program

Intézményük részt vesz a belső wifi hálózati és sávszélesség fejlesztéseket magába foglaló Diákháló Programban.  Cél, hogy a KIFÜ rendszermérnökei felmérjék az iskolába telepített hálózati eszközök és az internetvonal terhelését, valamint az EKE OFI rendszerfejlesztői szeretnék mérni a Nemzeti Köznevelési Portál terhelését.

Iskolánk négy napon keresztül több osztállyal vett részt a tesztelésben. A teszt során a tanulók beléptek az okostankönyvbe, kerestek a keresőben, a médiatárban és a feladattárban és videó anyagokat tekintettek meg.

A pedagógusok a tesztelés végén online kérdőívben összegzik majd tapasztalataikat.

A tanulók az iskola tabletjein, illetve saját eszközeik felhasználásával örömmel ismerkedtek meg az új lehetőséggel.