"Szép magyar beszéd"

2020. február 10-én rendezték meg a Kazinczy szépkiejtési verseny Békés és környéke területi döntőjét a Reményhír Intézmény Eötvös József Általános Iskolájában.
 A vetélkedő résztvevőinek egy szabadon választott és egy- a Kazinczy-díj Alapítvány Kuratóriuma által kijelölt -kötelező szöveget kellett felolvasniuk. A feladat a szöveg értő és értető, tartalmának és stílusának megfelelő hangú tolmácsolása volt.
A versenyzők emléklapot, a kategóriák helyezettjei oklevelet és értékes könyvjutalmat is kaptak.

Iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

5-6. osztály
1. Maczik Gergő - Felkészítője: Szeverényi Barnabás
3. Holland Eszter - Felkészítője: Kissné Sajben Kitti
5. Domokos Réka - Felkészítője: Szűcs Éva Edina

7-8. osztály
1. Kovács Alexandra - Felkészítője: Dr. Szatmáriné Kocsor Anna
3. Római Andrea - Felkészítője: Ráczné Erdei Krisztina

A verseny a 7- 8. osztályos korcsoportban felmenő rendszerű. Ennek a kategóriának az első helyezettje képviseli területünket az országos döntőn, amely 2020 márciusában lesz Kisújszálláson a Móricz Zsigmond Gimnáziumban.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítőiknek!