Kiválóságaink 2009/10

Minden évben ballagáskor az "Iskola Legjobb Tanulója" címet adományozza a tantestület azoknak a tanulóknak, akik több év során kiemelkedő teljesítményt nyújtottak valamely tantárgyból, rendszeresen vettek részt és eredményesen szerepeltek megyei és országos versenyeken. Ők azok, akik tevékenységükkel öregbítették iskolánk jó hírnevét.
Képük megtalálható iskolánk folyosóján és 2002. évtől itt a honlapon is.

Duma Lilla - 8.c

Dr. Hepp Ferenc-díjas
és az iskola kiváló matematikusa

Durkó Péter - 8.c
kiváló magyarosa

Izsó Emese 8.b
kiváló szavalója

Őri Mónika 8.c
jó tanulója, jó sportolója

Rácz Klára 8.a
jó tanulója, jó sportolója

Dr. Hepp Ferenc Díját és

az iskola kiváló matematikusa címet
Duma Lilla 8.c osztályos tanulónak adományozzuk

A Dr. Hepp Ferenc Díj idei kitüntetettje.

Több területen ért el kiváló eredményeket az elmúlt években. Felsorolni is nehéz lenne, hány versenyen ért el dobogós helyezést. Kiemelkedő eredményeit mégis érdemes megemlíteni annak a diáknak, akit a múlt évben a város is kitüntetett Ifjúsági Díjjal.

Az elmúlt évben az Országos Könyvtárhasználati Versenyen 1. helyezett lett.

Ugyanezen a versenyen idén a megyei 1. helyezést söpörte be.

Több első helyet szerzett matematika versenyen, így a Kalmár László és a Mezőberényi, valamint az Andrássy Gyula Gimnázium által indított versenyeken.

Magyar nyelvtanból is remekelt. A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. helyezettje, míg a Bendegúz verseny megyei 3. helyezettje lett.

Szorgalma, és a tanuláshoz való viszonya is példaértékű. Sohasem kérkedett sikereivel, sőt néha már-már szerénynek is mutatkozott.

Társai mindig őszinte örömmel üdvözölték sikereit.

Kívánjuk, hogy ilyen sikeresek legyenek középiskolás évei is!

kiváló magyarosa címet
Durkó Péter 8.c osztályos tanulónak adományozzuk

Az elmúlt években kiemelkedő eredményeket ért el a helyesírási és nyelvész versenyeken.

Idei sikerei:
- Simonyi Zsigmond helyesírási verseny * városi 1. helyezés
- Bendegúz Nyelvész élőfordulós verseny * megyei 2. helyezés
- Bejutott az élőfordulós és levelezős országos versenyre is, ahol 11. helyezést ért el.

kiváló versmondója címet
Izsó Emese 8.b osztályos tanulónak adományozzuk

Már első osztályos korában megmutatkozott vonzalma a versek iránt. Nagy előnyt jelentett a versmondásban kulturált, szép beszédhangja és az átlagosnál jobb olvasási készsége. A verseket többnyire maga választotta ki, és már alsósként is eredményeket ért el.

Felső tagozatban minden lehetőséget megragadott versmondó tehetsége fejlesztésére. 4 éven át indult és dobogós helyezést ért el a városi, illetve a vésztői szavalóversenyeken.

Tavaly ő képviselte iskolánkat az országos vers- és prózamondó gálán Budapesten.

Emellett az október 23-i és a március 15-i ünnepségeken, suligálákon is szívesen szerepelt, ezzel is emelve a rendezvények színvonalát.

Középiskolás éveihez is sok sikert kívánunk!

topVisszatérés az oldal tetejére

A Dr. Hepp Ferenc Tagiskola 2009/2010. tanév jó tanuló, jó sportolója címet Őri Mónika 8.c osztályos tanulónak adományozzuk

Az elmúlt két évben ért be Mónika. Matematikából 1. helyezett lett a Mezőberényi és a Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium versenyein.

Országos 4. helyezett lett a Nagy Sportágválasztó esszépályázaton.

Emellett a városi kajak-kenu szakosztály lelkes tagja.

Eredményei:
- Országos Magyar Bajnokság 4. helyezett, illetve 8. helyezett
- Vidéki Bajnokság 10. helyezett.

topVisszatérés az oldal tetejére

A Dr. Hepp Ferenc Tagiskola 2009/2010. tanév jó tanuló, jó sportolója címet Rácz Klára 8.a osztályos tanulónak adományozzuk

Nyolc éven keresztül jeles, kitűnő tanuló. Jó tanulmányi eredménye mellett a közösségi munkában is kivette részét. Az osztály egyik meghatározó egyénisége. Mindenben lehetett rá számítani, társai hallgattak rá. Mindezek mellett szép eredményeket gyűjtött össze a sportban is.

Már alsó tagozatosként is részt vett minden lehetséges sportversenyen.

Így például a 2-4. osztályosok részére szervezett játékos sportverseny megyei győztes csapatának három alkalommal is tagja volt.

Országos elődöntőkön vett részt, ahol 2., 3., illetve 5. helyezést ért el.
ezt a vonalat folytatta felső tagozatban is.

Csak néhány az elért eredmények közül:
-2008 / 2009 atlétikai ötpróba III. hely.

- Több alkalommal indult mezei futóversenyen, ahol mindig az élmezőnyben végzett.

- 2009 óta kézilabdázik, a békési utánpótlás és felnőtt csapat tagja.

Gratulálunk a szép eredményekhez, további sok sikert kívánunk!