Tarhosi Általános Iskola

A 2012-2013-as tanév februári eseményeiből

Február 1-én került sor az iskola hívogatóra. Sajnos csak 3 kisgyermek jöhet iskolába, ők elfogadták a meghívásunkat. Nagy érdeklődéssel hallgatták Ildikó nénit.

KRE-FITT SZAKKÖR

Február 18-án került sor a következő KRE-FITT szakkörre, ahol a farsangi előkészületek folytak. Farsangi felelgetős szerepet tanultak, különböző technikával álarcokat készítettek a gyerekek.

Február 21-én a 3-4. osztályból 5 tanulónk részt vett a komplex tanulmányi versenyünkön. Ezen a napon a magyar irodalom és magyar nyelv tantárgy feladatait kellett megoldaniuk. Segítségül vehették a szakirodalmi könyveket és az internetet is. A következő forduló során matematikából mérhetik össze tudásukat.

FARSANG

A farsang február 23-án szombat délután került megrendezésre a közösségi házban. Minden tanulónk beöltözött, több óvodás is eljött, akik szintén jelmezbe bújtak. Szép számmal jelentek meg a szülők és nagyszülők is. Megtisztelt bennünket látogatásával volt tagintézmény-vezetőnk Veresné Nagy Mária is. A szülők sok finom süteményt sütöttek és biztosították a tombola tárgyakat, melyet ezúton is köszönünk.

Eszter néni kis tanítványai vidám furulya szóval nyitották meg a farsangot.

Sor került egy csúfolódós farsangi felelgetős szerepre is. Itt a fiúk ugratják a lányokat.

A lányok se maradtak adósak…

A közönség nagy tetszéssel figyeli a műsort.

Eszter néni, a hagyományokhoz híven, húzta a talp alá valót.

Táncra perdült apraja-nagyja.

Minden vendéget farsangi fánkkal kínáltunk.

Ötletesebbnél ötletesebb jelmezek készültek

A csoport jelmezesek közül a plaza cicák nyertek. Vidám játékokra is sor került. Vedd fel a sapkát, ha tudod!

A hagyományos léggömbbel táncolás.

Ki tud adott idő alatt legtöbb gyufát felkötözni?

Végül sor került a tombolahúzásra is. Vajon kinek a számát húzzák ki?

Fohász az égiekhez…Bár csak az én számomat húznák ki!

Már a vége fele járunk a bulinak, van aki elfáradt.

A legkisebbek is szerephez jutottak.

A fő díj egy torta volt, amit Lagzi János cukrász mesternek köszönünk!

Február 26-án Békéscsabán a Belvárosi iskolában a megyei levelezős irodalmi verseny ünnepélyes eredményhirdetésére került sor. Nagy öröm volt számunkra, hogy Szabó Ágnes 3. osztályos tanulónk I. helyezett lett korosztályában. Ezúton is gratulálunk!