Országos versenyen az Alapfokú Művészeti Iskola néptáncos növendékei!

A közelmúltban került megrendezésre az egri Országos Ifjúsági Szólótáncverseny döntője, amely versenyre területi válogatókról lehetett bejutni. A Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskoláját Kovács Anna és Izsó Lajos Hunor, a Belencéres Néptáncegyüttes szólistái képviselték, akik a kötelező magyarpalatkai táncok mellett, a területünkre jellemző egyelőre szakmai unikumnak számító szeghalmi magyar táncokat mutattak be nagy sikerrel.

A versenyt neves szakmai zsűri, többek között Dr. Felföldi László a MTA Zenetudományi Intézet nyugalmazott főmunkatársa, címzetes egyetemi és főiskolai tanára, valamint Lévai Péter a Magyar Táncművészeti Főiskola adjunktusa értékelte.

Felkészítő tanárok: Csipei Judit és Okányi Mihály

A II. Rákóczi Ferenc Városi Művelődési Ház és Könyvtár volt a helyszíne annak a 2015. február 27- én megrendezésre került IV. Országos Nagyecsedi Verbunk Versenynek, ahol iskolánk és a városi táncegyüttes legfiatalabb szólistája ifjabb Mahovics Tamás, korcsoportjában. II. helyezést ért el.

Felkészítő tanárok: Mahovicsné Ladányi Anita és Mahovics Tamás.

A versenyek minden résztvevőjének szeretettel gratulálunk!

Egyb weboldalaink